TAM KAPANMA SÜRECİNDE MARKETLERDE TEMEL İHTİYAÇLAR DIŞINDA ÜRÜN SATILAMAYACAK
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
TAM KAPANMA SÜRECİNDE MARKETLERDE TEMEL İHTİYAÇLAR DIŞINDA ÜRÜN SATILAMAYACAK
98 Kişi tarafından okundu 04/05/2021
 
 
 Açıklama

İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma sürecinde uygulanmak üzere 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri Genelgesi’ gönderildi. Genelgeyle, zincir ve süpermarketlerinde dâhil olduğu tüm marketlerde, zorunlu temel ihtiyaçların dışında ürün satışı yasaklanırken alkollü ürün satışına ilişkin yasağa da atıf yapıldı. Haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından gündeme getirilen önerinin kabul görmesi tam kapanma sürecinde faaliyetlerine ara veren sektörlerde memnuniyetle karşılandı.   

İçişleri Bakanlığı tarafından 7 Mayıs Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere valiliklere gönderilen genelgede, tam kapanma sürecinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili usül ve esasların belirlenerek, valilere duyurulduğu hatırlatıldı.

Sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde oluşabilecek yoğunlukların önüne geçmek amacıyla ilgili Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda yeni tedbirler alındığı belirtilen genelgede şu ifadelere yer verdi;

Marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek. 

Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.”

Genelgede denetimlerin başta zabıta görevlileri ve kolluk kuvvetleri olmak üzere denetim ekiplerince yapılacağı kaydedildi.

 

 

 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007