BAŞKAN ÇIRALI, TAM KAPANMADA MAĞDUR OLAN İŞLETMELERE HİBE DESTEĞİ İSTEDİ
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BAŞKAN ÇIRALI, TAM KAPANMADA MAĞDUR OLAN İŞLETMELERE HİBE DESTEĞİ İSTEDİ
171 Kişi tarafından okundu 30/04/2021
 
 
 Açıklama

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Marmara ve Ege Bölge Toplantısı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında çevrimiçi video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Marmara ile Ege’den oda ve borsa başkanlarının katıldığı toplantıda söz alan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, kapalı işletmelere hibe desteği verilmesi gerekliliğini dile getirirken, elektrik, su vb. fatura ile kurum ve banka ödemelerinin ertelenmesi istedi. Konaklama, turizm ve inşaat sektörünün yaşadığı sorunları Hisarcıklıoğlu’na anlatan Başkan Çıralı, konaklama tesislerine yabancı turistleri taşıyan turizm acentelerinin de muafiyet verilmesi konusunda destek istedi.

Toplantı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Koronavirüs salgın sürecinde ekonominin çarklarının dönmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Başkan Hisarcıklıoğlu, geçen 28 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi. Pandemi sürecinde TOBB tarafından yapılan girişimler ve gerçekleştirilen projelere ilişkin kısa bir sunum yapan Hisarcıklıoğlu, daha sonra oda ve borsa başkanlarına söz vererek taleplerini dinledi ve notlar aldı.

Başkan Çıralı, “SGK, vergi ve kredi ödemeleri ertelensin” 

Toplantıda konaklama, turizm ve inşaat sektöründe yaşanan sorunları gündeme getiren FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, koronavirüs salgını nedeniyle ciddi zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek ekonomik etkilerin azaltılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. 17 gün devam edecek tam kapanma tedbirleri kapsamında birçok sektörün faaliyetlerine ara verdiğini vurgulayan Başkan Çıralı, bu süreçte KDV, SGK, elektrik, su gibi faturalar ile SGK, vergi ve diğer kurum ödemelerinin en az 20 gün faizsiz olarak ertelenmesi gerektiğini belirtti ve Hisarcıklıoğlu’ndan destek istedi.

“Tüm yasaklarda kapalı sektörler desteklenmeli”

Tam kapanma tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan restoran, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya,  elektronik ürünler, beyaz eşya, klima, kırtasiye, otomotiv ürünleri ve perakende ticareti sektörlerine hibe desteği beklediklerini aktaran Başkan Çıralı, “KOSGEB destekleri çıktı fakat imalat/üretim sektörlerini kapsıyor. Tüm yasaklarda kapalı olan sektörler desteklerden yaralanamıyor. Bu üyelerimizin de unutulmamasını ve desteklenmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Konuşmasının son bölümünde konaklama tesislerine yabancı turistleri taşıyan turizm acentelerinin de zorluklar yaşadığını ifade eden Çıralı, seyahat acentelerine de muafiyet verilmesi gerektiği konusunu Hisarcıklıoğlu’na iletti. Ayrıca Başkan Çıralı, dünyaca ünlü koylar ve turistik bölgelerdeki yapılaşmanın durdurulmasına yönelik TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan destek istedi. 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007