FTSO’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
FTSO’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE TAM DESTEK
209 Kişi tarafından okundu 01/04/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’ndan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projelerine tam destek. Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan’ın başkanlığında Muğlalı kadın girişimcilerle bir araya gelen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projeleri hakkında bilgi aldı. Muğla Kadın Girişimciler Kurulu’nu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eden Osman Çıralı, “FTSO olarak kadın girişimcilerimizin her zaman ve her konuda yanınızdayız. “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projeleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.” dedi.

Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan, Başkan Yardımcısı Aslı Karataş, Kurul Üyeleri Pınar Canan Topuz, Selma Ünal, Hicran Ayva Yeşertener, Aylin Kurt Özyurt , FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ve FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu ile görüştü. Ziyarette Mehtap Şeniz Çahan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB)  öncülüğünde yürütülmekte olan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET’in desteğiyle geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi'nin” detayları hakkında Başkan Çıralı’ya bilgi verdi. Projenin turizm potansiyelinin yüksek olan Antalya, İzmir ve Muğla’da pilot olarak başlatıldığını belirten Çahan, toplumda farkındalık oluşturma amaçlı proje ile hizmet sektöründeki yeme- içme, konaklama ve ulaşım alanında faaliyet gösteren mikro işletmelerin öne çıkmalarına destek verileceğini ifade etti.

Kadın girişimcilerin sayısının arttırılması, kadınların üretime katılması amacıyla çalıştıklarını rol model kadın girişimcilerin desteklenmesi ve yeni rol modellerin çıkması için çaba sarf ettiklerini belirten Çahan, “Babalar ve Kızları” Projesi’nin detaylarını paylaştı.

Muğla'nın toplumsal cinsiyet eşitliğinde birinci sırada olduğunu hatırlatan Çahan, “Bu gurur verici. Farkımız kültürümüz. Muğla olarak çok şanslıyız. Kadın - erkek eşitliğinde kararını yıllar öncesinde vermiş Muğla. Biz ne önde, ne de arkada olmak istemiyoruz. Biz eşit yan yana olmak istiyoruz. Babalar ve Kızları projesinin sürdürülebilir bir proje olmasını hedefliyoruz. Aile şirketleri 3 nesilde yok oluyor. Muğla'da babalar kızlarına güvensinler. Şirket yönetimlerinde kızlarına da görev versinler." diye konuştu. Babalar ve Kızları projesinin Muğla'daki tüm odaların desteğiyle yürütüleceğini vurgulayan Çahan, "İşimiz Temiz" ve "Babalar ve Kızları" projeleri için FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı’dan destek istedi.

Çıralı’dan “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projelerine tam destek

Muğla Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mehtap Şeniz Çahan ve kurul üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Osman Çıralı, ten Muğla Kadın Girişimciler Kurulu’nu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Muğla Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi’nin yürüttüğü “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projelerinin çok önemli projeler olduğunu belirten Çıralı, “Kadınlarımızı iş hayatında görmek, başarılarına tanık olmak bizi mutlu ediyor FTSO olarak kadın girişimcilerimizin her zaman ve her konuda yanınızdayız. “İşimiz Temiz” ve “Babalar ve Kızları” projeleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.” dedi. 

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007