BAŞKAN ÇIRALI SORUNLARI ANKARA’YA TAŞIDI
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
BAŞKAN ÇIRALI SORUNLARI ANKARA’YA TAŞIDI
225 Kişi tarafından okundu 30/03/2021
 
 
 Açıklama

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, bölge ekonomisine yön veren sektörlerin sorunları, beklenti ve çözüm önerilerini Ankara’ya taşıdı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden Başkan Çıralı, 13 meslek grubu ile gerçekleştirilen toplantılar sonunda hazırlanan 60 maddeden oluşan raporu sundu.

FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. İlk olarak TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Muğla Odaları ve Borsası başkanlarıyla birlikte ziyaret eden Osman Çıralı, yaklaşık 500 FTSO üyesinin katılımıyla 23 Aralık 2020 tarihinde başlayan 19 Şubat 2021 tarihinde sona eren toplantılar serisinde 13 meslek grubu ile gerçekleştirilen toplantılar sonunda hazırlanan ve 60 maddeden oluşan sektör sorunları ve çözüm önerileri raporunu Hisarcıklıoğlu'na sundu. Bölge ekonomisine yön veren sektörlerin yaşadıkları sorunların ele alındığı ziyarette, Hisarcıklıoğlu, sorunların çözümü için ilgili bakanlıklarla bağlantıya geçerek, çözümü için takipçisi olacağını kaydetti. Hisarcıklıoğlu’na Babadağ Projesi ve FTSO’nun yürüttüğü projeler ve coğrafi işaret çalışmaları hakkında bilgi veren Osman Çıralı, son olarak coğrafi işaret tescili yapılan Fethiye Tahini ile tescil süreci devam eden Kaya İnciri ile bölgeye özgü yöresel ürünlerin yer aldığı sepet ve Hisarcıklıoğlu adına hazırlanmış özel kapaklı "Tarihi Fotoğraflarla Fethiye" kitabını hediye etti.

Hisarcıklıoğlu, Oda Borsa Başkanları ile Muğla ekonomisi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Bakan Ersoy da ziyaret edildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de görüşen FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Çıralı, meslek grupları ile yapılan toplantılarda belirlenen turizm sektörünün sorunları ve çözüm önerilerini rapor halinde Bakan Ersoy’a iletti. Muğla Odaları ve Borsası Başkanlarıyla birlikte gerçekleştirilen ziyarette Bakan Ersoy, 2021 turizm sezonuyla ilgili beklentileri ve sektörün sorunlarının çözümü için yapılan çalışmaları paylaştı.

Ziyaretlere, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Muğla Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Öztürk, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Mutlu Ayhan ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer katıldı.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007