Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
Fethiye Sağlık Turizmi Olanakları


Girmeler (Gebeler) Kaplıcası :

Muğla İline bağlı Seydikemer ilçesinin Girmeler Köyü’ndedir Şehir merkezine  38 Km. uzaklıktaki kaplıcanın şifalı sularının bileşiminde kükürt, sodyum klorür, demir, kalsiyum ve mağnezyum bulunmakta, cilt hastalıkları (sivilceler, yanık ve açık yaralar), romatizma, lumbago, siyatik, bağırsak enfeksiyonları, kadın hastalıkları, hemoroid, mide rahatsızlıkları ve kısırlığın tedavisinde yararlı olduğu bilinmektedir.

Eski dönemlerden bu yana kullanılan üç ayrı mağaradaki termal kaynak, hem yöre halkına hem de turizme hizmet vermektedir.  Günübirlik turlarla gidilebildiği gibi, düzenli dolmuşlarla da ulaşım sağlanmakta olup, konaklama tesisleri de bulunmaktadır.

Sultaniye (Kapniç) Kaplıcası (Köyceğiz)

Muğla ili Köyceğiz ilçesine 6 km. uzaklıkta bulunan Sultaniye Kaplıcasının,  Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminde  de Şifa Yurdu olarak hizmet ettiği, özellikle Roma döneminde 400 hastaya aynı anda hizmet verecek kadar gelişmiş ve çağın önemli bir şifa merkezi konumunda olduğu bilinmektedir.

Kaynaklardan öğrenildiğine göre bu şifa yurdunun girişinde “Tanrılar adına buraya ölüm giremez” ibaresi yazılmıştır. Yakınındaki Ölemez Dağı da ismini bu kaplıcadan almıştır. Sultaniye Kaplıcasının suyu böbrek, karaciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır


Gel Girme Çamur Banyosu: 

Köyceğiz Gölü’nün Dalyan Kanalı ile birleştiği noktaya yakın bir yerde bulunan çamur banyoları, yöreyi ziyaret edenlerin ilgi odağındadır.Güzellik çamuru olarak nitelenen malzeme vücuda sürüldüğünde,  teni yumuşatmakta, kırışıklıkları gidermektedir. Romatizma, bel fıtığı, siyatik gibi bazı hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

Fethiye’deki acentalar tarafından düzenlenen, Köyceğiz –Dalyan Turuna katılanlar, bu iki termal kaynaktan da yararlanabilirler.

 
 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007