Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
NİTELİKLİ İSTİHDAM SAĞLAYACAK MEGİP TANITIM TOPLANTISI 24 EKİM`DE
346 Kişi tarafından okundu 24/10/2018
 
 
 Açıklama

İstihdam seferberliği kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) tanıtım toplantısı 24 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda İŞKUR Muğla İl Müdürü H. İlyas Sarıyerli ve İŞKUR Fethiye Şube Müdürü Mustafa Karakan’ın katılımları ile gerçekleştirilecek.

MEGİP Projesi işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün mesleki eğitimlerle yetiştirilmesi ve istihdamının sağlanmasını amaçlıyor. Bu kapsamda işverenlerin talepleri işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda ‘MEGİP İl Çalışma Kurulu’ tarafından değerlendirilerek teorik ve uygulamalı mesleki eğitim programları gerçekleştirilecek.

Eğitimlere katılacak kursiyerlerin eğitime katıldıkları fiili gün üzerinden cep harçlığı ve eğitime devam edilen süre içerisinde genel sağlık sigortaları meslek hastalığı sağlık sigortaları ve iş kazası sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak. Kursiyerlere verilecek cep harçlığı  İŞKUR’un kriterlerine göre günde 61 50TL’ye kadar belirlenebilecek.

Mesleki eğitimlerin bitiminde; eğitime devam eden kursiyerler Mesleki Eğitim Bitirme Belgesi sahibi olacak ve talepte bulunan işverene ait işyerlerinde veya başka işyerlerinde istihdam edilecek.

İstihdamı nitelikli işgücü ile artırmayı hedefleyen MEGİP projesi kapsamında kurslara katılan kursiyerlerin işletmeler tarafından istihdam edilmesi durumunda firmalar istihdam teşviklerinden faydalanabilecek.

24 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak olan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) tanıtım toplantısına tüm Odamız üyeleri davetlidir.

 
 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007