Untitled Page
Telefon : 0252 614 11 15
Faks : 0252 614 57 91
E-Posta :
Öneri Şikayet Kutusu
Üye Anket Formu
Fethiye

“Tüccar; milletin emeği ve üretimi kıymetlendirmek için; eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır.

M.K.Atatürk”

 
Babadağ Teleferik Projesi İhale Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayınız
 
BİZE DANIŞIN
fto İş Sağlığı ve Güvenliği
soru sorun>>
fto GEKA, Hibe Ve Teşvikler
soru sorun>>
fto Ticaret Sicil İşlemleri
soru sorun>>
fto Sektörel Sorunlar
soru sorun>>
fto Dış Ticaret
soru sorun>>
 
E-Posta Duyuru
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili duyurulardan haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılın.
 
Etkinlik Takvimi
   
Sanal Fuar
 
Sanal Fuara Katılın & Gezin
 
 
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Projeleri
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Hizmetleri
 
 
Web Sayfamızı Beğeniyor Musunuz?
 
 
Logo, Maskot, Slogan Yarışması Başlıyor...
 
 Açıklama

İNOTURİZM Projesi Logo-Maskot ve Slogan Yarışması

Fethiye Ticaret  ve Sanayi Odası,  KOSGEB’in  Meslek Kuruluşlarına yönelik   destek programı çerçevesinde  turizmde yenilikçi hizmet ve ürün sunumuna   yönelik hazırlamış olduğu proje kapsamında KOSGEB’ ten % 50 oranında hibe desteği almıştır.

İNOTurizm  adı verilen  projenin  temel amacı   farklı,  sıra dışı ve özgün  turizm hizmetleri ile Fethiye’nin markalaşmasını sağlamaktır. Artık Fethiye’nin sadece   deniz-güneş-kum eksenine dayalı bir anlayışla dünyadaki ve ülkemizdeki diğer turizm merkezleri ile rekabet edemeyeceği  açıktır. Nitekim Fethiye’de  turizm hizmetleri   ucuz turiste hitap eden, işletme maliyetlerini bile karşılayamayan bir noktaya gelmiştir.  Bu, turizm işletmelerinin hizmet kalitesini düşürdüğü gibi tesislerin kendilerini yenileyememesinin de temel sebebidir.

Oysa kitle iletişim araçlarının özellikle internetin gelişimi ile birlikte artık turistlerin paket tur yerine hobilerine ve ilgilerine yönelik  tatil seçeneklerini bizzat kendilerinin oluşturduğu bir döneme girilmiştir. Fethiye pek çok tatil alternatifini içinde barındırması sebebiyle bu tatil anlayışına son derece uygundur. Fethiye’nin bu koşullarını turizm işletmelerinin yeni, farklı sıra dışı hizmet sunumu ile desteklemeleri halinde markalaşma yarışında  öne çıkmak mümkün olabilecektir. Bu proje, Fethiye’nin turist  nezdindeki   “ucuz tatil kenti” algısını “yeni, farklı, özgün bir tatil kenti” olarak değiştirmeyi hedeflemektedir. 

Bu çerçevede İNOTurizm Projesi ile    Fethiye’deki  yenilikçi, sıra dışı, farklı turizm anlayışını ve  diğer tatil yörelerinden Fethiye’mizi ayıracak, onun özgün yönlerini  sembolize edecek, hedef pazarlardaki “yeni, farklı, özgün  Fethiye” algısını güçlendirecek   maskot, logo ve slogan yarışması düzenlenecektir.

Proje kapsamında düzenlenecek yarışmada logo ve maskot birlikte tasarlanacak olup bu kategorinin kazananlarından birinciye 1500 TL, İkinciye 750 TL ve üçüncüye ise 250 TL para ödülü verilecektir. Slogan yarışmasının kazananlarından birinci 3-4 günlük mavi tur ve dalış, ikinci jeep safari ve paraşüt ile atlama, üçüncü ise 2 gece konaklama(çift kişi) ve Çalış’ta gün batımında akşam yemeği ile ödüllendirilecektir.

İNOTurizm Projesi kapsamında yapılacak ödüllü  logo-maskot ve slogan yarışması; meslek, eğitim fark etmeksizin 7’den 70’e bütün yaş gruplarına hitap edecek olup, yarışmalar 11 Nisan 2011 tarihinde başlayacak ve 11 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecektir. Katılımcılar tarafından gönderilen çalışmalar, Projenin Yürütme Kurulu tarafından yapılacak ön değerlendirmenin ardından Haziran ayında halk oylamasına sunulacaktır ve böylece yarışma sonunda seçilecek slogan, maskot ve logoyu Fethiyeliler belirlemiş olacaktır.

Kalıpların ötesine geçen, sıradanlığı aşan bir bakış açısına sahip, yaratıcı ve yenilikçi düşüncelerini Fethiye’nin yarınlarından esirgemeyecek tüm meraklı ve ilgililerin yarışmaya katılımlarını bekliyoruz. Katılımcılar projeye ilişkin geniş bilgileri, yarışma  şartnamelerini ve diğer detayları  www.fto.org.tr  adresinden temin edebilirler.

 

A - İNOTURİZM Projesi Logo ve Maskot Yarışması

B - İNOTURİZM Projesi Slogan Yarışması

 
Web Tasarım Birdenbire Tüm hakları Fethiye Ticaret ve Sanayi  Odası'na aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz. ©2007